4 Temmuz 2016 Pazartesi

Oğluma....

4 Temmuz 2005
4 Temmuz 2016
Zaman geçiyor minnoş. Büyüyorsun. Etrafıma baktığımda bizler aynı gibiyiz sadece çocukların büyümesiyle zamanın geçtiğine şahitlik ediyoruz.
Annelik.....
Ruhuma , bedenime , kalbime en iyi gelen ilaç. Etrafımda ki bizler yaşındaki kişilerin annelerinden ortak duyduğum şuydu : Çocuklarım(ız) nasıl büyüdü bilmiyorum. Bir baktık üniversite çağına gelmişler.  Ben geçen zamanın nasıl gittiğine şahitlik değilde seninle geçirdiğim zamanı dolu dolu - keyif alarak ve her ANını kazıyarak aklımızda yer etmesini istediğim için kıymet bilerek yaşadım ve yaşamaya da devam edeceğim.
Küçüklüğünden beri kocaman yüreğine , sevgi dolu ruhuna , vicdanına , merhametine , insanlığına , adil oluşuna hep hayran kaldım. Sevgin bana hep iyi geldi. Küçük ellerini yanağıma koyduğunda bilirdim ki herşey geçerdi. Çünkü o küçük eller her derda devaydı.
Beni tanımlarken hep "crazy" diye bahsedersin. Yani çılgın. İçimde varmış bir yerlerde demek ki; seninle ortaya çıktı. Kendi dünyanda çocuğuna göre de bir dünya açtığında herşey ne kadar da bambaşka oluyormuş. Çoğalıp , artıyormuş. Çocuğunu bir kenara iten , ilgilenmeyen , kendine kendine büyümeye çalıştırılan annelere kızıyorum. Çocuklar sevgiyle , ilgiyle , anlayışla , hoşgörüyle beslenirler ve büyürler. Bunlar olmıyacaksa yazık....
Çocukluğuna güzel anılar bıraktığımızı düşünüyorum.
Senin soru sorduğun anları , hep dinlemeyi seçtim. Bilirdim ki ; en çok öğrenmeye en açık olduğun zamanlardı .Yaşına uygun cevaplar vermeye özen gösterdim. Hiç bıkmadan usanmadan sana yardımcı olmaya çalıştım. Sonra gördüm ki ; sende aynı özveri ve anlayışla bana karşılık verdin. Sevgi oldu aramızda hep. Kızgınlık , bağırış , çağırış , anlayışsızlık olmadı hiç. Bizim aramızda ki en temel ve güçlü bağı SEVGİ oluşturdu. Bunun üzerine inşa ettiğimiz her duyguyu güzel yönlendirebildik.
Çoğu arkadaşım bana " senin gibi çocuklarının olmasını istediklerini"  söylediklerinde gururumu anlatamam. Bir anne için en güzel mutluluk. Bir sürü sen gibi çocuk. Ne harika....
Okulda veli toplantılarında öğretmenlerin senin değerlerinden , saygından ve insaniyetinden bahsettiklerinde onurlandım. Ders notları değildi sadece benim değerlerim. Vicdanlı , insanı , merhametli ve saygılı bir çocuk yetiştirmekti en büyük hedefim. Ve bunları öğretmenlerinden de duymak bir anne için tarifsiz duygulardı.
Teşekkür ederim güzel oğlum hayatımdaki değerlere sende sahip olduğun için. Teşekkür ederim küçük yaşına çok büyük olgunlukları sığdırdığın için. Teşekkür ederim hep gururum , onurum olduğun için.
Yeni yaşında da yine bizim hikayemizi yazmaya ve istediğimiz renklere boyamaya devam güzel yürekli oğlum....
Mutlu yaşlar şimdi ve her yaşında...
Sen varsan bana bişey olmaz 😊
Annen
Oya :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder